Почитати

​​Дерев'яні факти: біомаса від деревообробної промисловості

Дерев'яні факти: біомаса від деревообробної промисловості


Біомаса у цій галузі лісової промисловості зазвичай концентрується на переробних підприємствах.

Деревообробна промисловість включає, передусім, лісопилку, виробництво фанери, дерев'яних панелей, меблів, будівельних компонентів, підлогових покриттів, деревно-тріскових плит, з'єднань і так далі.
Кількість відходів, що утворюються, варіюється від одного типу промисловості до іншого, залежно від форми сировини і готового продукту.


Переробка деревини

На кількість відходів, отриманих в результаті обробки деревини, впливає діаметр оброблюваних колод, тип пили, специфікація необхідного продукту і кваліфікація робітників. Зазвичай відходами є тирса, обрізки, тріска і стружка, різання, що виникають в результаті, калібрування, повторного розпилювання, окантовки, шліфовки.
В цілому, переробка 1000 кг деревини в меблевій промисловості призводить до освіти майже половини (45%), тобто 450 кг деревних відходів. Аналогічно, при переробці 1000 кг деревини на лісопилці відходи складають більше половини (52 %), тобто 520 кг

До складу біомаси, отриманої з галузей переробки деревини, входять тирса, обрізки і кора. Переробка відходів здійснюється не усіма підприємствами. Обрізки продаються або використовуються як паливо для процесу сушки деревини. Кора і тирса зазвичай спалюються.

Переробка деревних відходів

Використання деревних відходів зазвичай практикується на великих підприємствах; проте, вони зазвичай служать тільки для генерації пари для сушки. Потреба в механічній енергії, наприклад, для різання або пресування, в основному забезпечується дизель-генераторною установкою і/або електричною мережею. Попит на електроенергію для такої галузі істотно високий.
На дрібних підприємствах відходи зазвичай використовуються як паливо і частково для приготування їжі. На середніх або великих суха тирса і тріска служать паливом для сушки деревини, інші відходи утилізувалися.

Важливість теплотворної здатності.

Теплотворна здатність є ключовим чинником при оцінці застосування горючого матеріалу в якості палива. Теплотворна здатність деревини і деревних відходів залежить від виду і використовуваних частин дерева. Верхня межа теплотворної здатності 100% сухій деревини з розрахунку на масу є відносно постійною, близько 20 МДж/кг

На практиці вологість деревини при лісозаготівлях складає біля 50%. В залежності від способів і умов транспортування і зберігання вона може зрости до 65% чи впасти приблизно до 30%. Зміст вологи в деревних відходах в промисловості залежить від стадії витягання відходів і від того, чи була деревина висушена до цього.

Марко Баянов