Почитати

​Португалія відзначила національний День біоенергетики

Португалія стала дев'ятою країною-членом ЄС, яка відзначила національний День біоенергетики в 2018 році, повідомляє Bioenergy International.

Згідно з даними Eurostat та розрахунками Європейської асоціації біомаси (Bioenergy Europe), ця країна 58 з 365 днів, тобто з 3 листопада і до кінця поточного року, може жити і працювати, покриваючи свої енергетичні потреби виключно за рахунок біоенергетики.

Раніше в нинішньому році національний День біоенергетики відзначили: Швеція (рівень використання біоенергії – 37%), Фінляндія (34%), Латвія (32%), Естонія (28%), Данія (27%), Литва, Австрія і Хорватія.

Кількість днів у 2018 році, протягом яких біоенергетика може покрити попит на енергію в країнах Європи (за даними Eurostat і розрахунками Bioenergy Europe).

В цілому, за даними Bioenergy Europe, Старий Світ в 2018 році зможе покладатися на викопні джерела енергії та ядерну енергетику протягом 293 днів, а на поновлювані джерела енергії, включаючи біомасу, в цілому 72 дні.

Біоенергетика є найбільшим поновлюваним джерелом в ЄС, яке забезпечує більший обсяг виробленої енергії, ніж інші джерела – гідро, вітрова, сонячна та геотермальна, разом узяті. Згідно з даними Eurostat і розрахунками Bioenergy Europe, в 2018 році біоенергія становитиме 12% кінцевого енергопостачання ЄС, в той час як всі інші ВДЕ досягнуть сумарної позначки в 7%.

Однак левову частку енергії (81%) Євросоюз отримує, в основному, з викопних видів палива, таких як вугілля, нафта і природний газ. Тому Європейський день біоенергетики відзначатиметься 19 листопада, оскільки біоенергія в цілому по ЄС забезпечує 43 з 365 днів кінцевого енергоспоживання в 2018 році (41 – у 2017-му).

Статистика показує стійке зростання «зеленої» енергетики впродовж багатьох років. Як випливає з даних Bioenergy Europe, ще в 2000 році біоенергетика забезпечувала європейцям лише 18 днів «чистої» енергії.