Почитати

​ТЕЦ у Роттердамі переведуть на спалювання торрефікованих пелет

Європейський консорціум ARBAHEAT запускає науково-дослідницький проект з вивчення можливостей конверсії, вугільної електростанції Maasvlakte 1, яка належить ENGIE Energie Nederland і розташована в порту Роттердама.

ТЕЦ потужністю 800 МВт, була введена в експлуатацію в 2015 році і в її технологічному процесі одразу було передбачено спільне спалювання біомаси та вугілля. В даний час в рамках проекту «Horizon 2020», на реалізацію якого ЄС виділяє більше 19 мільйонів євро, планується конверсія Maasvlakte 1 в об'єкт, що повністю працює на біомасі і забезпечує стале постачання тепла та електроенергії.

У паливному циклі буде використовуватися інноваційна технологія, розроблена норвезькою компанією Arbaflame AS. Для генерації енергії оновлена ТЕЦ буде використовувати так звані «парові гранули», що виготовляються з обробленої паром біомаси (технологія торрефакції – ред), характеристики яких відповідає найсуворішим критеріям стійкості ЄС.

Ці пелети були спеціально обрані в якості первинного джерела енергії для Maasvlakte 1, оскільки мають характеристики, близькі до вугільних. У порівнянні зі звичайними «білими» гранулами вони більш водостійкі, мають більш високу енергетичну щільність і практично такіж ж параметри горіння, що і кам'яне вугілля.

Раніше подібні економічно ефективні технології з застосуванням парових гранул вже були частково випробувані компанією Arbaflame на 15 інших електростанціях, однак масштабність нового проекту безпрецедентна.

«Успішна реалізація даної концепції стане вражаючим прикладом не тільки для інших вугільних електростанцій ЄС, але навіть і для інших біоенергетичних установок», – зазначає генеральний директор Arbaflame Хокон Кнаппског (Håkon Knappskog).

Європейські плани щодо обмеження викидів CO2 роблять значною мірою впливають на роботу вугільних електростанцій і генерацію необхідної потужності для підтримки стабільної роботи енергосистеми. Модернізація деяких діючих ТЕЦ з використанням технології ARBAHEAT може внести значний вклад в реалізацію цілей декарбонізації в Європі за рахунок забезпечення сталості регулювання в тепло- і електроенергетиці.

Сучасна у технологічному відношенні електростанція Maasvlakte 1, на думку розробників, є ідеальним кандидатом для першого демонстраційного проекту через велику встановленої потужності і стратегічно вигідне розташування.

Крім генерації енергії, проект також передбачає виробництво побічних продуктів в процесі парової обробки, таких як дорогі летючі органічні сполуки, що дозволить підвищити економічну ефективність конверсії.

Чотирирічний проект, який отримав фінансування Європейського Союзу в рамках грантової угоди, об'єднує європейський досвід в енергетичному секторі, науковому співтоваристві і секторі відновлюваних джерел енергії. Партнери консорціуму впевнені, що володіють усіма необхідними знаннями та ресурсами для успішного здійснення намічених цілей.

Марко Баянов, за матеріалами Biomass Magazine